• MŠ - riaditeľské voľno

• Riaditeľka základnej školy s materskou školou, Chocholná-Velčice 313 oznamuje rodičom, že prevádzka materská školy bude  v piatok dňa 1.2.2019 zatvorená z dôvodu chrípkovej epidémie.

Prevádzka materská školy  bude opäť otvorená  v pondelok  dňa 4.2.2019.

Mgr. et Mgr. Viktória Viera Juricová, riad. školy

• PRACOVNÁ PONUKA

• VOĽNÉ PRACOVNÉ MIESTO - UČITEĽKA PRE PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE

V súlade s § 11a zák. č. 317/2009 Zákona o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov zverejňuje Základná škola s Materskou školou v Chocholnej-Velčiciach informáciu o voľnom pracovnom mieste v termíne od 01.04.2019 nasledovne:

Názov a adresa zamestnávateľa:

Základná škola s materskou školou,Chocholná-Velčice 313

913 04 Chocholná-Velčice

tel. 032/6484231, 0908764835

mail: zschocholnavelcice@gmail.com

príslušná kategóriu a podkategória pedagogických zamestnancov (alebo príslušná kategória odborných zamestnancov):

Kategória:            -  učiteľ/ka

Podkategória       -  učiteľka pre predprimárne vzdelávanie

Kvalifikačné predpoklady:

- príslušné vzdelanie v zmysle zákona NR SR č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v zmysle jeho novely zákona č. 390/2011 a vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z. z. ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov.

Zoznam požadovaných dokladov:

- žiadosť o prijatie do zamestnania s kontaktnými údajmi,
              - overené kópie dokladov o dosiahnutom vzdelaní,
              - profesijný životopis,
              - súhlas so spracúvaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v termíne do 31.03. 2019

Iné požiadavky v súvislosti s obsadzovaným pracovným miestom:

- bezúhonnosť,
              - zdravotná spôsobilosť,
              - ovládanie štátneho jazyka
              - znalosť školskej legislatívy,
              - komunikačné a organizačné schopnosti,
              - pozitívny prístup a vzťah k deťom,
              - tvorivosť,
              - flexibilita,
              - aktívne využívanie informačno-komunikačných technológií.

v Chocholnej-Velčiciach dňa:01.02.2019                                               Mgr. et Mgr. Viktória Viera Juricová

• Darujte nám 2% z Vašej dane

• Vážení rodičia, milí priatelia školy!

Dňa 10.12.2018  bolo  naše občianske združenie  - Združenie rodičov Základnej školy s materskou školou Chocholná-Velčice zaregistrované formou notárskej zápisnice. Na základe tejto registrácie  môžeme naštartovať opäť kampaň, ktorou sa uchádzame o priazeň a podporu formou poskytnutia 2% (3%) zaplatenej dane pre našu základnú i materskú školu . Platné tlačivá "Vyhlásenie" a "Potvrdenie" si môžete stiahnuť z našej stránky. Nájdete ich v module Rodičovské združenie. Vopred Vám ďakujeme. Na naše občianske združenie si môžete pozrieť link v centrálnom notárskom registri: https://www.notar.sk/Úvod/Notárskecentrálneregistre/Poberatelia2zdane–vyhľadávanie/Poberatelia2zdane–detail.aspx?id=28335

• Školský ples

• Srdečne pozývame rodičov i všetkých občanov na 2.školský ples so skupinou DŠBand. Ples sa uskutoční 12. januára 2019 o 20:00 hod. v KD Chocholná-Velčice. Predpredaj lístkov v ZŠ Chocholná-Velčice, alebo na tel.číslach 0908 764 835 a na 032 6484 231.

• Školský klub detí

• Aktualizovali sme modul Školský klub detí

Doplnili sme popis aktivít - jeseň, Deň jablka, lampiónový sprievod, návšteva Domova dôchodcov v Drietome, vystúpenie pre jubilantov v KD, návštevy obecnej knižnice, výlet do kravína, vianočné aktivity.

• Anjeli

• Do galérie Anjeli boli pridané fotografie.

Na výtvarnom krúžku žiaci pod vedením p.uč. Mgr, Kvetky Kotrhovej, vo vianočnej atmosfére, nakreslili takýchto pekných anjelov.

• Do galérie Mikuláš boli pridané fotografie.

Ani tento rok na nás Mikuláš nezabudol. Prišiel s košom plných dobrôt v sprievode Anjela i Čerta. Ten Čertisko nás aj trochu postrašil, no nebáli sme sa!

• ŠKD-Výlet do kravína

• FOTO:http://zschocholna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=163

Svetový deň mlieka - 25. september v školách je medzinárodnou každoročnou udalosťou podporovanou a propagovanou od roku 2000 Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo. Mlieko a mliečne produkty pomáhajú naplniť požiadavky na plnohodnotnú výživu rastúceho organizmu. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka v školách. Je to spôsob, ako sa zamerať na pomoc deťom, zvýšiť ich povedomie, upozorniť na dôležitosť pitia mlieka v školách a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti.

My sme si tento deň pripomenuli aj výletom do kravína na Poľnohospodárske družstvo v Ivanovciach. Výlet nám dňa 16. novembra sprostredkovali naše mamičky Dáša Červeňanová a Andrea Minárechová, ktorým za obohatenie našich vedomostí srdečne ďakujeme. Mamičky nás do neďalekej obce odviezli i priviezli na autách. V Kravíne sme videli celý proces dojenia. Chovajú tam 600 kráv. Obdivovali sme ako všetko fungovalo, kravičky boli pokojné i keď sem tam nás prehľušovalo ich "múkanie". Zasa sme niečo zažili a videli na vlastné oči. Ďakujeme!