• Školský ples

• Srdečne pozývame rodičov i všetkých občanov na 2.školský ples so skupinou DŠBand. Ples sa uskutoční 12. januára 2019 o 20:00 hod. v KD Chocholná-Velčice. Predpredaj lístkov v ZŠ Chocholná-Velčice, alebo na tel.číslach 0908 764 835 a na 032 6484 231.

• Školský klub detí

• Aktualizovali sme modul Školský klub detí

Doplnili sme popis aktivít - jeseň, Deň jablka, lampiónový sprievod, návšteva Domova dôchodcov v Drietome, vystúpenie pre jubilantov v KD, návštevy obecnej knižnice, výlet do kravína, vianočné aktivity.

• Anjeli

• Do galérie Anjeli boli pridané fotografie.

Na výtvarnom krúžku žiaci pod vedením p.uč. Mgr, Kvetky Kotrhovej, vo vianočnej atmosfére, nakreslili takýchto pekných anjelov.

• Do galérie Mikuláš boli pridané fotografie.

Ani tento rok na nás Mikuláš nezabudol. Prišiel s košom plných dobrôt v sprievode Anjela i Čerta. Ten Čertisko nás aj trochu postrašil, no nebáli sme sa!

• ŠKD-Výlet do kravína

• FOTO:http://zschocholna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=163

Svetový deň mlieka - 25. september v školách je medzinárodnou každoročnou udalosťou podporovanou a propagovanou od roku 2000 Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo. Mlieko a mliečne produkty pomáhajú naplniť požiadavky na plnohodnotnú výživu rastúceho organizmu. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka v školách. Je to spôsob, ako sa zamerať na pomoc deťom, zvýšiť ich povedomie, upozorniť na dôležitosť pitia mlieka v školách a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti.

My sme si tento deň pripomenuli aj výletom do kravína na Poľnohospodárske družstvo v Ivanovciach. Výlet nám dňa 16. novembra sprostredkovali naše mamičky Dáša Červeňanová a Andrea Minárechová, ktorým za obohatenie našich vedomostí srdečne ďakujeme. Mamičky nás do neďalekej obce odviezli i priviezli na autách. V Kravíne sme videli celý proces dojenia. Chovajú tam 600 kráv. Obdivovali sme ako všetko fungovalo, kravičky boli pokojné i keď sem tam nás prehľušovalo ich "múkanie". Zasa sme niečo zažili a videli na vlastné oči. Ďakujeme!

• Tvorivé dielne

• Do galérie Tvorivé dielne boli pridané fotografie.

Dňa 23. novembra popoludní sme v škole  pripravili pre žiakov a rodičov TVORIVÉ  DIELNE. Dievčatá ba aj chlapci mali záujem si vymaľovať tričko alebo tašku farbami na textil s odbornou lektorkou. Po krátkom poučení a vysvetlení  postupu práce sa s chuťou žiaci pustili do maľovania. Aj za pomoci rodiča si vytvorili originálne tričká. S úsmevom a novým tričko alebo taškou žiaci odchádzali veľmi spokojní, čo aj mňa potešilo. Aktivitu zabezpečovala p. uč. Mgr. Kvetoslava Kotrhová.

• Záložka

• Do galérie Záložka boli pridané fotografie.

Do projektu Záložka spája školy sa zapájame už niekoľko rokov. Aj tento rok sme tvorili záložky pre

partnerskú školu z Českej republiky.  Presvedčili sme sa, že rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice. Ďakujeme za možnosť zapojiť sa do takejto krásnej akcie. Je to veľmi potrebné hlavne v dnešnej dobe, ktorá je plná počítačov, tabletov a mobilov.Projektovo spracovala p.uč. Mgr. Kvetoslava Kotrhová.

• Základná škola s materskou školou, Chocholná-Velčice 313
        • riaditeľka ZŠ s MŠ - 0918985411,